Головна » 2017 » Февраль » 2 » «Примусовий вихід учасника з ТОВ?»
16:43
«Примусовий вихід учасника з ТОВ?»

На практиці часто стикаються з різними проблемами, що виникають у ситуації, коли йдеться про Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ; далі – товариство), в якому засновники/учасники грають дуже важливу роль.

Тому випадки, коли дії/бездіяльність одного із засновників/учасників ТОВ призводить до неможливості його функціонування відповідно до позначених в Статуті цілей і напрямів діяльності товариства з обмеженою відповідальністю часто мають місце.

Процедура примусового припинення участі особи в ТОВ формально нічим не відрізняється від добровільного виходу учасника зі складу ТОВ. Проте все ж є деякі важливі нюанси з якими, не маючи юридичної підготовки, впоратися важко, а в результаті можна створити собі і ТОВ труднощі, які приведуть до неприємних наслідків. Тому вкрай уважно підійти до оформлення процедури примусового виведення учасника зі складу ТОВ.

5 кроків, щоб виключити учасника з ТОВ

Процедура примусового припинення участі особи в ТОВ вимагає здійснення наступних п’яти кроків:

  1. Проведення загальних зборів учасників ТОВ з підготовкою Протоколу загальних зборів (далі – найвищого органу управління), в яких більшість з числа учасників приймає рішення про примусове припинення участі особи в діяльності товариства. Треба звернути увагу, що особа, відносно якої вирішується питання про примусове виключення, в цих зборах втрачає право голосу.
  2. Після ухвалення рішення про примусове припинення участі особи в ТОВ, найвищий орган управління вирішує питання про перерозподіл часток в Статутному капіталі Товариства. Також за рішенням найвищого органу управління може бути зменшений Статутний капітал ТОВ, проте це не завжди можливо через ризик виникнення заперечень з боку кредиторів Товариства.
  3. Далі необхідно підписати Статут в новій редакції з внесенням відповідних вказаних змін до протоколу.
  4. Подальший крок – заповнення заяви з відомостями, які змінилися.
  5. І наостанок, сплатити збір за здійснення державної реєстрації змін в засновницьких документах.

Якщо Ви правильно підготували цей пакет документів, то для завершення процедури Вам слід надати ці документи на розгляд суб’єкта державної реєстрації, який і проведе остаточну процедуру виключення особи зі складу учасників ТОВ.

Відмітимо, що при виключенні учасника Товариства за постанови більшості інших учасників, важливо правильно скласти протокол про це, а саме чітко сформулювати підставу, за якої учасник буде виключений з Товариства і включити в протокол відповідні докази (за наявності).

Це дозволить ТОВ і самим учасникам почувати себе впевненіше в суді у разі оскарження цього рішення виключеним учасником.

Отже, для того, щоб учасник примусово припинив участь в діяльності товариства з обмеженою відповідальністю необхідно на зборах найвищого органу управління проголосувати (не менше 50% загальної кількості присутніх) за виключенням учасника, що не справляється зі своїми обов’язками, підготувати відповідний пакет документів і зареєструвати відповідні зміни у відповідному органі державної реєстрації.

Переглядів: 404 | Додав: leoshield300791 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar