
Як правило, при реєстрації шлюбу подружжя виявляють бажання носити спільне прізвище. Після реєстрації шлюбу, дружина отримує новий паспорт, в якому вказується її нове прізвище. У період сімейного життя відбуваються такі важливі події як народження дитини, отримання диплома, посвідчення водія, придбання майна - у всіх документах вказується вже Ваша нова прізвище.
У разі закінчення сімейного життя і розлучення - дуже часто виникає питання, залишатися на прізвища колишнього чоловіка або міняти прізвище, на своє дошлюбне?
Нормами Сімейного кодексу України чітко передбачено: особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Тобто якщо в ході розлучення Ви прийміть рішення залишити прізвище чоловіка - це виключно Ваше право, колишній чоловік не зможе заборонити Вам це зробити. Якщо ж Ви прийміть рішення повернутися на своє колишнє прізвище то краще це зробити в рамках шлюборозлучного процесу, вказавши дана вимога в позовній заяві про розлучення.
Так само слід пам'ятати, якщо після розлучення Ви прийміть рішення змінити прізвище, Вам необхідно буде замінити: паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, ідентифікаційний код, посвідчення водія, медичний поліс, внести зміни в банківські договору, інші діючі (про наданні комунальних послуг і т.д.).
Що стосується документів, що підтверджують Ваше право власності на майно їх міняти не потрібно (при необхідності пред'являєте документи підтверджують зміну прізвища).
Тому обдумано зважте всі «ЗА» і «ПРОТИ» і приймайте рішення, чи варто міняти прізвище при розлученні або змініть її вже в новому шлюбі.
|